Waar zouden we kunnen leven? (Museon-Omniversum, Den Haag)
Op vrijdagavond 19 juni zijn er twee interactieve planetariumvoorstellingen in het Haagse Museon-Omniversum. Tijdens deze Star Party's ga je op zoek naar leven in het heelal.
Al eeuwen zoekt de mens naar buitenaards leven. Je leert in deze interactieve show over de duizenden exoplaneten die de afgelopen decennia zijn ontdekt en er is aandacht voor de technieken waarmee wetenschappers de leefbaarheid van deze werelden onderzoeken.
Tijdens deze voorstellingen maak je een ruimtereis naar plekken in ons zonnestelsel en daarbuiten, daar waar wetenschappers onderzoeken of er leven mogelijk is. Je bezoekt planeten en manen dichtbij huis, maar je gaat ook dieper de ruimte naar werelden rondom andere sterren, ofwel exoplaneten. Er is veel gelegenheid voor het stellen van vragen.
De voorstelling wordt verzorgd door de planetariumspecialisten van de Nederlandse Onderzoekschool voor Astronomie (NOVA). De show is interactief, er is tijd voor vragen. Om 19.00 uur is er een voorstelling voor families met kinderen, om 20:45 uur volgt een show voor volwassenen.
Museon-Omniversum, de dome, President Kennedylaan 5, 2517 JK Den Haag
vrijdag 19 juni 2026
19.00 uur (familieshow) & 20.45 uur (volwassenen)
Nederlands gesproken, 90 minuten
Prijs: € 14 (gratis voor Vriendenloterij VIP-kaart en eerste gebruik kalenderjaar Ooievaarspas (daarna 50% korting)), familiekaart voor 4 personen € 50.
Kaartjes show 19.00 uur en 20.45 uur