Laatste Nieuws / Nederlandse ISS-applicatie in finale Twitter-verkiezing


Nederlandse ISS-applicatie in finale Twitter-verkiezing

Twisst op TwitterDe Twitter-dienst Twisst is de enige Nederlandse finalist voor de internationale Shorty Awards. Twisst attendeert duizenden mensen overal ter wereld via Twitter op overkomsten van het ruimtestation ISS.

De Shorty Awards worden wel de 'Oscars van Twitter' genoemd. De prijzen worden uitgereikt aan twitteraars die de interessantste korte teksten produceren. @twisst is genomineerd in de categorie 'science'.

Twisst stuurt mensen automatisch een gepersonaliseerde tweet wanneer het internationale ruimtestation ISS overkomt op hun exacte locatie. Het ruimtestation is vaak erg goed te zien, maar je moet wel precies weten wanneer omhoog te kijken. Hoewel Twisst pas sinds mei 2009 bestaat, maken 24.500 twitteraars in 162 verschillende landen er gebruik van.

Afgelopen maand konden Twitter-gebruikers hun favoriete Twitter-account nomineren. Deze week kan in verschillende categorieën worden gestemd op zes finalisten die de meeste nominaties op hun naam kregen.

Twisst is de enige Nederlandse finalist, in een verkiezing die verder wordt gedomineerd door Amerikanen en Britten. Kanshebbers in andere categorieën zijn bijvoorbeeld de Britse komiek Stephen Fry (celebrity), Britney Spears (muziek) en Sesamstraat (merken).

In de wetenschap-categorie moet @twisst het opnemen tegen onder meer twee presentatoren van het televisieprogramma Mythbusters en een twitter-account van de Marslanders van NASA. Vorig jaar won dat account de Shorty Award in deze categorie.

Winnaars van een Shorty Award zullen de prijs ontvangen tijdens een ceremonie op 3 maart in het New York Times-gebouw in New York.

Twisst is een idee van journalist en webontwikkelaar Jaap Meijers (@tjaap)

Shorty Awards

Stemmen op Twisst (voor vrijdag 5 februari 2010, 18.00 uur Nederlandse tijd)


Overig nieuws:

31-01-12: SRON van Utrecht naar Science Park Amsterdam
31-01-12: Leidse astronoom krijgt Vici voor zoektocht naar zusje van de aarde
25-01-12: Superzware zwarte gaten breken ‘starbursts’ af
24-01-12: Zonnestorm geeft kleine kans op poollicht
19-01-12: De Helixnevel in nieuwe kleuren
19-01-12: Ver, donker dwergsterrenstelsel ontdekt
17-01-12: Röntgensatelliet RXTE na 16 succesvolle jaren met pensioen
11-01-12: Het wemelt van de planeten in de Melkweg
10-01-12: Zwart gat schiet gaskogels de ruimte in
Beeldbank
Encyclopedie
Stel een vraag
Astronieuwsbrief
Kids in space
Zwarte gaten
Interactieve sterrenkaart
Astroman
Quizzen